02.12.2014 / Elme Messer Gaas investeerib maailma ühe tuntuma klaastaara tootja hapnikuga varustamise süsteemi

AS Elme Messer Gaas, üks juhtivatest gaasifirmadest Baltimaades, sõlmis koostöölepingu Ameerika ettevõttega Owens-Illinois, Inc. (О-I), maailma suurima klaaspakendite tootjaga. Sõlmitud lepingu alusel hakkab Elme Messer Gaas varustama О-I ettevõtet hapnikuga, mida kasutatakse uue klaasisulatusahju töö tagamiseks.
 
Uus hapniku tootmise tehas, mis rajatakse Järvakandi linna, võimaldab täielikult tagada kliendile (О-I) vajaliku hapniku koguse, mis moodustab umbes 18 mln.m3 aastas. Elme Messer Gaas realiseerib projekti läbi oma tütarettevõtte VPSA Järvakandi OÜ. Investeeringute kogumaht on üle 5 miljoni euro. Uute tootmisvõimsuste käivitamine on planeeritud mais 2015 ning samuti aitab projekti realiseerimine luua ka uusi töökohti. 
 
Viide:
Elme Messer Gaas on juhtiv gaasifirma, mis tegeleb eri liiki tööstuslikke gaaside tootmise ja müügiga.  Ettevõte omab hetkel nelja õhugaasitehast ja tegutseb viies riigis: Eestis, Lätis, Leedus ning samuti Venemaal ja Ukrainas. Firma asutati 1999.aastal kahe suure tööstuskontserni: BLRT Grupp (Eesti) ja Messer Group (Saksamaa) ühisettevõttena.

 

 

  
   Külastage oma riigi kodulehte:

   Eesti
   Läti
   Leedu
   Venemaa
   Ukraina

 Global web
 www.elmemesser.eu